آخرین گفتگوی تلفنی آلنده

نویسنده : نسل سومی شنبه 23 شهریور 1392 02:03 ب.ظ  •  دیدگاه ها : ()   ارسال شده در: عدالتخواهی ،

آنچه می خوانید، گفتگوی تلفنی آلنده در روز کودتا با ژنرالی است که از وی می خواهد تسلیم کودتای ژنرال پینوشه شود. (ژنرال و همسرش، هر دو بیمار دکتر آلنده بودند) در زمان این گفتگوی تلفنی، نیروهای کودتاگر مورد حمایت دولت امریکا، دست کم ۱۷ بمب بر کاخ ریاست جمهوری ریخته بودند.
همین دیالوگ لحظات آخر؛ سجایای اخلاقی یک رئیس جمهور مردمی و عدالتخواه را به بهترین شکل ممکن در برابر زشتی ها نشان می دهد. رئیس جمهوری که حتی زیر بمباران و در لحظات آخر مرگ هم نگران مسئولیت خود به عنوان پزشک در قبال بیمارش، نگران مسئولیت خود به عنوان رئیس جمهور در برابر مردم و تاریخ است و حتی به دشمنانش هشدار می دهد که به عاقبت اعمال خود بیندیشند:

- وقت به خیر ژنرال، حال خانمتان چطور است؟

- خوب است، متشکرم، عالیجناب.

- خودتان چطورید؟ حواستان که هست، نباید هیجان زده بشوید.

- متشکرم آقای رییس جمهور. راستش می خواهم پیغام ژنرال پینوشه را بگویم. ایشان از شما خواسته تسلیم بشوید. هواپیمایی هم آماده است که شما و خانواده تان و هر کسی را که همراهتان باشد از کشور خارج کند.

- من تسلیم نمی شوم ژنرال، به هواپیما هم احتیاجی ندارم. شما هم قبول مسئولیت نکنید. نگذارید به عنوان قاتل رییس جمهور به اعماق تاریخ سقوط کنید.

- من مجبورم عالیجناب.

- اووه. باشد. پس یه من قول بدهید خیلی هیجان زده نشوید. برای قلبتان خوب نیست...


http://faryad123.persiangig.com/image/edalat/allende-through-door.jpg

"آلنده در حال دفاع از کاخ ریاست جمهوری در برابر حمله ارتش شیلی ، لحظاتی قبل از کشته شدن در بمباران هوایی"آخرین ویرایش: شنبه 23 شهریور 1392 02:07 ب.ظ

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic