دهقان مصیبت زده را خواب گرفته...

نویسنده : نسل سومی چهارشنبه 29 مهر 1394 07:35 ب.ظ  •  دیدگاه ها : ()   ارسال شده در: اجتماعی ،


کم کم دارم به این نتیجه میرسم که وقتی همه چیز تمام شد و سرطان در بدن ریشه کرد تازه می آیند که درمان کنند ،اینقدر عقب افتاده هستند که وقتی که کار از کار گذشته است می آیند و تازه با قلدر بازی میخواهند کار را حل کنند اما افسوس که دوره این کارها گذشته است..

همان زمان دو سال پیش  که نرم افزار "وی چت" تازه همه گیر و فرا گیر شده بود در همین وبلاگ نوشتم که آقایون! من جوان که آشنا هستم با تکنولوژی و در گروه ها و قسمت های دیگر وی چت هستم  دارم میبینم که چه فاجعه ای ممکن است برای جامعه  و جوانان و نوجوانان به بار بیاورد و خواهشا یک فکری بکنید ، اگر میتوانید فرهنگ سازی بکنید که زودتر و اگرنه زودتر همان روش همیشگی فیلتر کردنتان را در پیش بگیرید ( که جز این چیز دیگری بلدی نیستید) و حداقل زود فیلتر کنید قبل آنکه نشود جمعش کرد! اما کلا چون همیشه مثل فیلمها که آقا پلیسه دیر میرسد و اخر از همه، شد نباید آنچه میشد!
چندی پیش چیزی داشت رواج پیدا میکرد به اسم شبکه های باز مجازی اندرویدی .


وی چت خیلی راحت دختر را به پسر و پسر را به دختر وصل میکرد، چه از طریق ابزار پیدا کردن جنس مخالف در چند کیلومتری گوشی و چه از طریق ابزار shake و چه از طریق گروه ها و تایملاین و ... و خودتان حسابش را بکنید جامعه ای مثل ایران و جوانان و نوجوانانی که تشنه ارتباط با جنس مخالف هستند!!
پس از مدت طولانی که قشنگ همه به همه وصل شدند تازه آقایان شصتشان خبر دار شد که همچین چیزی وجود دارد و اقدام به فیلتر آن کردند اما چه فایده؟ تاسف بار تر از آن این هست که طبق برخی شنیده ها تازه علت همین فیلتر هم مسائل ضرر و مباحث تجاری بوده نه بحث دین و شریعت که امیدوارم این شنیده ها درست نباشد.
ضربه ای که وی چت به جوان ها و خانواده های ایرانی زد همچنان باقی هست و شاید سالهای آینده معلوم شود که چه بلای مخربی بر سر این مملکت آمده است.
(برای مثال با اوج تاسف اعلام میکنم همین چند ماه پیش در جمعی بودم که یک جوان 19 ساله که از نظر قیافه هم خیلی خوش سیما نبود تعریف میکرد که هنوز که هنوز هم با دخترانی که در وی چت با آنها آشنا شده در ارتباط هست و به قول خودش بار خودش را برای چند سال بسته است! این فقط یک مورد هست که مشت نمونه خروار )

اما حالا پس از مدتها همان اشتباه را در مورد تلگرام تکرار میکنند؛ مدتها هست که تلگرام همه گیر شده و به نوعی جای واتس آپ و وایبر را پر کرده است ، تلگرام با اضافه کردن ربات و کانال ها امر نو و بدیعی را در عرصه ارتباط و اطلاع رسانی رقم زده است و برای همین جذابیتی دو چندان دارد .

حالا که هر نوجوان 15 ساله و هر مسئول مملکتی تلگرام را نصب کرده و به نوعی در آن فعال هست تازه به فکر آن افتادند که فکری به حال تلگرام بکنند
 تلگرام هم هر چه شود چه مثل وی چت فیلتر شود و چه همچنان به خاطر این که دولت به هوادارانش پز بدهد که طرفدار آزادی بیان هست ادامه پیدا کند تاثیری که بر فرهنگ و جوانان ما گذاشته است بسیار مخرب تر از آن است به این زودی ها معلوم شود .

آخرین ویرایش: دوشنبه 3 اسفند 1394 07:08 ب.ظ

یکشنبه 4 مهر 1395 02:33 ق.ظ
ما مجبوریم فیلتر کنیم و اصل ورود اینترنت به ایران هم کار غلطی بود. بداید بدانیم که همه تکنولوژیهای جدید حتما ابزاری برای نظام سلطه هستند و ما نمی توانیم حریف آنها شویم. اتفاقا سرعت گسترش این تکنولوژیها وقتی برای آموزش و فرهنگسازی نمی گذارد.
کار صحیح متوقف کردن تکنولوژی بستن درها به روی دنیای فاسدی است که عمیقا شیطان پرست است.
منظورم به طور دقیق پیروی از الگوی موفق کره شمالی است. الگویی که در پرتو آن یزهایی نظیر اعتیاد و بیکاری و بی خانمانی و فحشا و فراردختران و روابط نامشروع و.. به صفر رسیده است.
هر چند برای ما از کره شمالی یک دیو و لولو تراشیده اند اما این کشور حقیقتا الگویی موفق در دنیای مادی است. آنها دارند به دستورات اسلام عمل می کنند با آنکه کافر و ملحدند!
شنبه 2 آبان 1394 11:07 ق.ظ
دوست عزیز با فیلتر کردن نمی شود فرهنگ یک ملت را درست کرد.

ما به جای فیلتر کردن باید فرهنگ برخورد با ابزار را به جوانانمان آموزش بدیم.
پدر و مادری که تبلت رو همینجوری دست بچه میدهد و میگوید باهاش کار کن دقیقا مثل پدر و مادری می ماند که چاقو را دست بچه میدهد.

امروز وظیفه من و شما و دولت اینه که مضرات این ابزار را نه برای آن بچه بلکه برای والدینش مشخص کنیم.

موفق باشید
نسل سومی
سلام بنده خدا، من هم که همین را گفتم اما چون هیچ عزمی برای کار فرهنگی وجود ندارد و اصولا کار دیگری هم بلد نیستند بکنند لذا گفتم اگر میخواهید فیلتر کنید لا اقل زودتر!
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic